12 maja 2015

Znalezione w internecie


Nasze szkolne Kółko Teatralne po dwóch miesiącach „intensywnych” przygotowań nagrało komedię zatytułowaną „Kandydatki na żony”. Przygotowania do spektaklu poprzedzone zostały castingiem, który miał wyłonić „najlepszych z najlepszych”. Po burzliwych obradach jury, obsadzono główne role. Wiktorem ( przyczyną całego „zamieszania”) został Robert Jankowski. W jego wuja Zenona wcielił się Marcin Kuligowski, zaś Michał Piątkowski wykreował zabawną postać lokaja Wojciecha. Rolę cioci Zofii otrzymała Magdalena Rozworska, Róży ( ukochanej Wiktora) Aleksandra Fabiszewska. Do grona pań dołączyły kolejno cztery kandydatki na żony: Anna – Paulina Fafińska, Barbara – Klaudia Brudnicka, Celina – Daria Korzeb i Zyta – Kinga Jędrzejewska.

Przez dwa miesiące wszyscy aktorzy uczyli się swoich ról, odgrywali poszczególne sceny, by w pełni gotowości wystawić całość 2 marca. W zamyśle Kółka Teatralnego było nagranie sztuki i odtworzenie jej szerszej widowni w szkole.

W poniedziałek 2 marca, od godziny 8.00, sala widowiskowa w Centrum Kultury i Sztuki zaczęła przeobrażać się w salon w domu Zofii i Zenona. Wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowania. O godzinie 11.00 wybiła godzina „zero” i zaczęło się nagranie. Zabawa była przednia, ale towarzyszyła nam także ogromna trema. Wszystko jednak się udało, nie tylko dzięki super grze aktorów, ale także dzięki TV Sierpc. Pan Mariusz Kamiński zaangażował się w pomoc przy nagraniu, a potem zmontował dla nas całość i dołączył muzykę. Pod fachowym okiem Pana Kamińskiego wszystko szło sprawnie, a my mogliśmy poczuć się jak „prawdziwi” aktorzy. Teraz tylko czekamy na recenzje naszych kolegów i koleżanek z Zespołu Szkół Nr 1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz