13 maja 2015

Relacja z debiutu teatru Antrakt z Kęt


Pełna sala, skupienie widzów, a na koniec zatrzęsienie owacji – tak w skrócie można opisać sceniczny debiut amatorskiej grupy teatralnej Antrakt, która zawiązała się w Kętach zaledwie pół roku temu. Aktorzy po raz pierwszy zaprezentowali swój kunszt szerokiej publiczności w minioną sobotę.

Grupa, którą tworzą wyłącznie zakochani w teatrze amatorzy, działa przy Domu Kultury w Kętach. W żadnym innym miejscu nie mogła zatem odbyć się jej wielka premiera. Na pierwszy ogień poszedł komediowy spektakl „Kandydatki na żonę” według scenariusza Andrzeja Dembończyka. Reżyseria przypadła w udziale Barbarze Siwiec, znanej w naszej okolicy animatorce kultury, która w roku 2014 za swą działalność na rzecz szkolnej Grupy Teatralnej „Minus Jeden” otrzymała specjalna nagrodę podczas gali „Kurs na Kulturę”.

9 maja o 17:00 na deskach Domu Kultury wystąpili Łukasz Błaszków, Marcin Majcherek, Małgorzata Talik, Katarzyna Michałkiewicz, Żaneta Siwiec, Aneta Kowalska, Krystyna Bartołd, Teresa Łęcka, Radosław Nycz, Paulina Urbaniec, Joanna Ostros, Barbara Raj, Małgorzata Raj, Aleksandra Matlak, Dagmara Hrapkowicz, Zuzanna Janeczko, Patryk Wieroński i Roksana Woźniak. Zespół w bardzo dobrym stylu odegrał pełne humoru scenki związane z nieco krętą drogą do ożenku, jaką zmuszony był podążać Wiktor – młody kawaler z dobrego domu, którego wujostwo zapragnęło zeswatać.

Znakomite przyjęcie spektaklu to doskonała wróżba na przyszłość dla ekipy Antraktu. Aktorzy z pewnością nabiorą wiatru w żagle i już wkrótce przygotują dla swej publiczności kolejne sceniczne atrakcje. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne występy kęckiego Antraktu!2 komentarze:

  1. Andrzeju, Twoja sztuka odnosi sukces za sukcesem, gratulacje!
    M :)

    OdpowiedzUsuń